Piekny ogród

Zapytaliśmy specjalistów z rolmarket.pl jak nie otwierać zbyt szeroko portfela, a jednak poprawić wygląd ogrodu. Zaprojektowanie krajobrazu w budżecie jest możliwe do zrealizowania i ma wiele zalet.

Więcej koloru, więcej radości, więcej pomysłów

Jeśli przeglądasz internetowe sklepy ogrodnicze w poszukiwaniu inspiracji, aby dokonać zmian swojego ogrodu w tym sezonie, rozpocznij od określenia, czego potrzebujesz, a co można zmienić. Weźmy na przykład doniczki. Czy są złamane, czy ich kolor jest wyblakły i nie są już atrakcyjne? Zanim rzucisz się w wir zakupów możesz spróbować dać im nowe życie poprzez pomalowanie ich nową warstwą farby lub dodając jakąś grafikę, aby pasowała ona do nowego krajobrazu. Po prostu dodanie koloru do całości może zupełnie odmienić wygląd starej ozdoby. Możesz przemalować również stare krzesła, taras, a nawet beton, aby dodać więcej życia do ogrodu. Tylko pamiętaj, aby wybrać farbę, która jest odporna na warunki atmosferyczne, a jeśli malujesz na metalu, wybierz farbę niepodatną na korozję.

Czas na rośliny!

Minimalistyczne przestrzenie zewnętrzne mają swój urok, jednak nie każdy uzna trawę i kilka krzaczków za ogród. Bez roślin i ich naturalnego piękna niemożliwe jest wręcz uzyskanie miejsca oderwanego od rzeczywistości, w którym Twoje codzienne troski odejdą w zapomnienie. Budowanie kwietników jest proste i wymaga więcej pracy niż rzeczywistych pieniędzy. Pamiętaj o tym, żeby zastosować odpowiedną ziemię ogrodniczą. Wybierz byliny, aby zaoszczędzić czas i fundusze na kolejne rośliny przez rok. To doda piękno do domu, a jednocześnie zwiększy jego wartość.

Pamiętaj – 90% rzeczy można ponownie wykorzystać

Oprócz trzymania się zasady „więcej donic, więcej kwiatów, więcej koloru” nie wahaj się używać lub ratować starego pojemnika lub konstrukcji, które wcześniej planowałeś wyrzucić. Tylko dlatego, że koło taczki wyrwało się, nie oznacza, że ​​nie będzie to świetny dodatek do kwietnika. Nieużywana siatka ogrodowa może stać się bazą do projektu DIY. Istnieje mnóstwo przedmiotów, które można ocalić i przywrócić z magazynów lub piwnic, które mogą nadać wnętrzu wyjątkowy urok.

Aktualizowanie krajobrazu nie wymaga dużego wysiłku, profesjonalnego podejścia czy ogromnego zasobu gotówki. Przyjrzyj się swojej działce i skorzystaj z tego sezonu, aby dokonać udoskonaleń. Pamiętaj, że w internetowych sklepach ogrodniczych znajdziesz wszystko, co jest Ci potrzebne do wykonania budżetowych projektów.

Kategorie:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *