ocet jabłkowy II Sezon na jabłka w pełni. Walory lecznicze jabłek są ogromne. Dzięki zawartości potasu, pektyn, kwasów organicznych i mnóstwa witamin zwłaszcza witaminy C, jabłka:

– działają przeciwkamicowo, przeciwreumatycznie i moczopędnie

– wzmacniają układ nerwowy oraz mięśnie

– obniżają poziom cholesterolu we krwi

– działają pobudzająco na pracę wątroby

– oczyszczają krew

– regulują florę bakteryjną jelit

– wapń i krzem zawarty w skórce jabłka działają korzystnie na włosy i paznokcie

Warto więc sięgać jak najczęściej po ten nasz narodowy skarb. Z oczywistych powodów ( m. in. brak chemii) najbardziej wartościowe są jabłka, które sami zbierzemy.  Jeśli nie macie swoich jabłonek rozejrzyjcie się po okolicy. Często można spotkać opuszczone sady, dzikie jabłonki i zebrać nawet tzw. spady, które są bombą witaminową.

Dzisiaj chciałam Was namówić na wykorzystanie obierzy z jabłek. Zamiast je wyrzucać wrzućcie je do szklanego naczynia, zalejcie słodzoną przegotowaną wodą w proporcji 2 łyżki cukru na szklankę wody, przykryjcie szczelnie płótnem (można wykorzystać gumkę recepturkę). Po czterech tygodniach otrzymacie ocet jabłkowy zdatny do użytku!

Ocet jabłkowy zawiera: dużo potasu, fosfor, chlor, sód, magnez, wapń, siarki, żelaza, fluor, krzem….

Działa leczniczo w przypadku: reumatyzmu, przeziębienia, zaburzeń trawiennych, bólów i zawrotów głowy, otyłości, chorób skórnych. Ponadto ma wszelkie właściwości lecznicze jabłka.

Ogromne znaczenie ma duża zawartość potasu, który jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, jest niezbędny do wzrostu, przeciwdziała procesom miażdżycowym, niszczy bakterie występujące w komórkach, działa antyseptycznie.

Najprostszy sposób na jego profilaktyczne użycie to codzienne picie łyżeczki octu jabłkowego ze szklanką letnie wody.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *