Pomoce domowe

Działki niezmiennie od wielu lat cieszą się zainteresowaniem. Kawałek własnego ogrodu w wielkim mieście o marzenie zarówno emerytów, jak i rodzin z dziećmi czy młodych studentów. Każdy ma inne wyobrażenie o działce: jedni traktują ją jak miejsce odpoczynku, weekendowego grillowania z przyjaciółmi, bezpiecznego placu zabaw dla dzieci albo zgodnie z przeznaczeniem jako ogródek warzywno-owocowy. Na niewielkich przestrzeniach obok rabatek z uprawami znajdziemy drzewa, kwiaty, trawnik oraz altankę. W zależności od wielkości działki może to być niewielka wiata, domek na narzędzia lub okazały budynek dostosowany do mieszkania. Jak na tej przestrzeni utrzymać porządek?

Regularne sprzątanie działki

Niezależnie od pory roku w ogródku zawsze jest praca – trzeba grabić liście, przekopywać ziemię, sadzić lub siać rośliny, przycinać drzewa, ale też podlewać, kosić trawę, a po zimie zdarzy się również jakaś naprawa, odmalowanie sprzętów oraz sprzątanie w domku. Wiele osób radzi sobie z tym samodzielnie, ale gdy na urzędowanie w ogrodzie mamy jedynie weekend okazuje się, że dużą jego część musimy poświęcić na sprzątanie zamiast cieszyć się wolnym czasem na łonie przyrody. Rozwiązaniem takiej sytuacji jest np. zatrudnienie osoby do sprzątania. W zależności od ustaleń pracownik wykona potrzebne czynności, posprząta w altance przed naszym przyjazdem, a w razie potrzeby będzie codziennie podlewał nasze plony. W okresie zimowym zajrzy na działkę, aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku, zgrabić liście czy odśnieżyć. Wiosną i latem pomoże w przygotowaniu ogrodu na uprawy, posadzi rośliny oraz naprawi bieżące usterki. W zależności od rodzaju prac możemy zatrudnić kobietę lub mężczyznę. Jeśli więcej mamy prac na wysokości, koszenie i porządki warto znaleźć do pomocy pana, natomiast gdy zależy nam na odświeżeniu w domku, pomocy przy uprawach czy podlewaniu z pewnością poradzi sobie kobieta.

Gdzie szukać pomocy w pracach działkowych?

Osoba, pomagająca nam w porządkowaniu działki, będzie potrzebna dorywczo, na kilka dni w miesiącu lub latem na kilka godzin dziennie. Stawka godzinowa pozwoli nam na zatrudnienie pomocy bez mocnej ingerencji w nasz budżet. Z pewnością chcemy, aby pracownik znał się na ogrodzie, ale także był uczciwy i pracowity. W związku z tym rozpoczynając poszukiwania możemy popytać działkowych sąsiadów czy nie mają kogoś do polecenia. Sprawdzonym sposobem poszukiwań są też portale z drobnymi ogłoszeniami, jak np. www.pomocedomowe.pl. Dzięki temu osoba zostanie zweryfikowana, a my szybko znajdziemy kogoś do pomocy w ogrodzie. W serwisach mamy możliwość przeglądać zgłoszenia kandydatów lub wystawić własną ofertę. Pozwoli to określić nasze oczekiwania i potrzeby, aby najtrafniej wybrać pracownika.

Kategorie:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *