Grejpfrut hodowany z pestki, jest rośliną o bardzo gęstym pokroju, w naturalnych warunkach drzewa grejpfrutowe osiągają wysokość do 10 metrów. Jego liście są skórzaste soczysto zielone. Owoce stanowią bogate źródło składników mineralnych takich jak potas, wapń, fosfor, żelazo, magnez oraz witamin C,PP,E i witamin z grupy B. Przyspieszają przemianę materii, poprawiają trawienie tłuszczów, doskonały składnik diet odchudzających. Drzewko grejpfruta wytrzymuje mrozy do -5 stopni.

To co odróżnia ten cytrusowy owoc od pozostałych to jest fakt, że potrafi zakwitnąć w pierwszym roku od posiania. Tak, daje to niesamowitą radość i motywację do dalszej hodowli. Niestety nie dość, że tan kwiat jest tylko jeden to owocu z niego się nie doczekamy, co gorsza na kolejne kwitnienie może nastąpić dopiero za kilka lat.
Grejpfrut uprawiany przeze mnie jest najstarszym cytrusem, którego mam. Z pestki wykiełkował 7 lat temu, nie kwitł pierwszego roku ale może się to zdarzyć wkrótce. Pień ma grubości koło 2 cm, bujną i zwartą koronę liści, bardzo rzadko go przycinam, bo nie przepadam za tym zajęciem. Na zimę nie zrzuca liści, które w sezonie letnim przyjmują intensywnie zielony kolor.
Mam wrażenie, że jest najbardziej odporny ze wszystkich cytrusów, to znaczy że nigdy nie chorował, nie opadały mu liście ani nie przebarwiały się na jakiś podejrzany kolor. Obecnie przybrał formę karłowatą, ale spróbuję go jeszcze trochę poprawić aby był wyższy. W końcu musi być duży, bo liczę na to, że kiedyś będzie miał duże owoce. A na razie jest piękną, zieloną ozdobą tarasu.

Grejpfrut z pestki po 7 latach od posiania

Grejpfrut z pestki po 7 latach od posiania

Kategorie:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *