Start » Targi i wystawy ogrodnicze

Targi i wystawy ogrodnicze

23-25 Kwietnia 2010 – Katowice
FLOWERTARG 2010 – Targi Roślin Ozdobnych i Architektury Ogrodów

Impreza ta, co roku skupia całą branżę ogrodniczą na południu Polski. Możemy zobaczyć licznych producentów i projektantów architektury ogrodowej, materiał ogrodniczy nasienny i szkółkarski, narzędzia i sprzęt ogrodniczy, akcesoria do nawadniana, oczka wodne oraz altany i domki ogrodowe. Organizujemy liczne seminaria, szkolenia, pokazy przygotowane przez profesjonalistów, warsztaty florystyczne, konkursy targowe. Prezentujemy premiery na rynku ogrodniczym.
http://www.flowertarg.mtk.katowice.pl/index.php
 

28-29 Sierpień 2010 – Koszalin
XIX Giełda Ogrodniczo – Rolnicza

Jest to impreza cykliczna, na terenach przyległych do koszalińskiej hali „Gwardii” (Koszalin, ul. Fałata 34), która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń koszalińskich. W roku 2010 odbędzie się XIX edycja imprezy. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Koszalina jak i okolicznych gmin – przewidywana liczba uczestników ok. 100 stoisk wystawienniczych, osób odwiedzających ok. 4 – 5 tys. osób.
http://www.targibaltyk.pl/kalendarz.html
  

03-05 Wrzesień 2010 – Gliwice
VI Targi DOM I OTOCZENIE oraz Kiermasz Roślin

Kiermasz Roślin Ozdobnych, Instalacje, Wyposażenie Wnętrz, Usługi Finansowe, Nieruchomości – to impreza odbywająca się pod tytułem „DOM I OTOCZENIE”, organizowana w Gliwicach. Impreza podzielona jest tematycznie tj. w hali prezentują się firmy z zakresu instalacji, wyposażenia wnętrz, nieruchomości, natomiast na terenie zewnętrznym trwa kiermasz roślin. Targi odbywają się na terenie Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej, przy ul. Kaszubskiej 28. Obejmują: halę sportową oraz teren zewnętrzny. Wystawa gromadzi firmy, które prezentują produkty niezbędne do upiększenia domu i jego wyposażenie: meble, podłogi, drzwi, farby, pojemniki kuchenne, kompozycje kwiatowe żywe i sztuczne. Na terenie zewnętrznym prezentuje się Kiermasz Roślin Ozdobnych. Firmy przygotowywują najmodniejsze drzewa, krzewy ozdobne i wiele, wiele innych. Zwiedzający mogą nie tylko je obejrzeć, ale również od razu zakupić prezentowane rośliny. Ponadto w ofercie producenci domków drewnianych, altan, kostki brukowej i ogrodzeń.
http://www.promocja-targi.pl
  

17-20 Wrzesień 2010 – Chorzów
Jesienna Wystawa Kwiatów i Ogrodów

Tematem przewodnim tegorocznej wystawy są: „JESIENNE METAMORFOZY” to jesień, początek wielkich zmian. Klimat tegorocznej wystawy z pewnością pozwoli na wspomnienie czasu urlopów i wakacji, na marzenia o przyszłości dla osób w każdym wieku. Do budowy tak olbrzymiego ogrodu zostanie zużyta kora mielona, cegły, otoczaki, kamień łupany, trawa z rolki, żwir, torf oraz piasek. Ponad kilkanaście tysięcy kwiatów stworzy kilkanaście kompozycji florystycznych.. Powstaną także oczka wodne, kaskady oraz fontanny. Te wszystkie elementy zostaną zaaranżowane zgodnie z Architektem Wystawy. Ale Jesienna Wystaw Kwiatów i Ogrodów to nie tylko kwiaty i aranżacje kwiatowe. To także inspiracja do urządzenia własnego jesiennego ogródka lub działki. Oczywiście Wystawie towarzyszyć będzie KIERMASZ przed Halą Wystaw Kapelusz – jak zawsze pełen atrakcji i nowości. Będzie tam można kupić najbardziej interesujące rośliny czy urządzenia do ogrodu i nie tylko.
http://www.wpkiw.com.pl/plan_imprez/index/1/all/all/all/all.html
 

 25-26 Wrzesień – Bydgoszcz
Jesienny Kiermasz Ogrodniczy Pomorza i Kujaw

Kiermasz dla osób zainteresowanych materiałem roślinnym, a w szczególności kwiatów, drzewek, cebul, nasion, krzewów, bylin i innych roślin ozdobnych, a także do firm związanych z architekturą ogrodową i wyposażeniem ogrodów, nawadnianiem, nawozami, narzędziami i sprzętem ogrodniczym, miodami i wyposażeniem pasiek oraz do przedsiębiorstw zajmujących się projektowaniem i utrzymywaniem ogrodów i terenów zielonych.
http://www.ctpik.com.pl/pl/strona,2,kalendarz-imprez/18,jesienny-kiermasz-ogrodniczy-pomorza-i-kujaw
 

24-27 Wrzesień 2010 -  Bednary koło Poznania
AGRO SHOW 2010 – Międzynarodowa Wystawa Rolnicza

Organizowana od 1999 roku jest największa międzynarodową imprezą rolniczą w Polsce i jedną z największych w Europie. Odbywają się tu premiery nowych maszyn i urządzeń. Można tu prezentować i podziwiać nie tylko maszyny i urządzenia, ale również nawozy, nasiona, elementy wyposażenia budynków inwentarskich oraz wiele innych środków produkcji rolniczej. Wystawa odbywa się na terenie otwartym. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 630 wystawców z kilkunastu krajów. Powierzchnia ekspozycyjna wyniosła ponad 110 000 m2. Na Wystawie maszyny i urządzenia prezentowane są nie tylko na stoiskach, ale także na specjalnych poletkach pokazowych, dzięki czemu zwiedzający mogą osobiście sprawdzić działanie interesujących ich maszyn. Podczas wystawy odbędą się specjalistyczne seminaria oraz liczne konkursy dla zwiedzających. Tradycyjnie wstęp na Wystawę oraz parkingi są bezpłatne. Zwiedzający przy wejściu otrzymają Katalog Wystawy zawierający bardzo przydatne informacje w każdym gospodarstwie.
http://www.agroshow.pl/
 

01-03 Październik 2010 – Kraków
Jesienna Wystawa Ogrodnictwa, Leśnictwa i Zoologii

Zakres branżowy wystawy: szkółkarstwo, sadownictwo, rośliny ozdobne, sprzęt ogrodniczy i leśny, maszyny i urządzenia do obróbki drewna, nasiona, środki ochrony roślin, wyposażenie ogrodów, urządzanie terenów zielonych, gospodarka leśna, techniki i środki ochrony lasu przed szkodnikami, łowiectwo, runo leśne – pielęgnacja i wykorzystanie, wydawnictwa specjalistyczne, urządzenia i sprzęt do hodowli zwierząt, akwaria, terraria, gady, płazy, ptaki, małe gryzonie, artykuły rymarskie dla zwierząt, lekarstwa dla zwierząt, sprzęt i urządzenia weterynaryjne, sprzęt wędkarski.
http://www.centrumtargowe.com.pl/

Komentarze są niedostępne.