Start » Headline, Inspiracje, Ogrodowe budowle

Jak wybrać najlepsze krzesło ogrodowe? Porównujemy najciekawsze modele

27 kwietnia 2022 0 Komentarzy
krzeslo-ogrodowe

Stylowe krzesło ogrodowe, fot. Ogrodosfera.pl

Krzesło ogrodowe – jaki materiał będzie najlepszy?

Wybór krzeseł ogrodowych jest równie trudny, jak szeroki jest ich asortyment. Mniejsze, większe, składane i szerokie z poduszkami, z drewna, tworzyw sztucznych lub metalu – trudno się zdecydować na konkretny model. Najpopularniejszym rozwiązaniem na rynku są dziś meble ogrodowe z tworzywa, które imituje technorattan. Wyróżnia je niska cena i funkcjonalność. Równie funkcjonalne, a także lekkie, o ponadczasowym wyglądzie, dużo trwalsze od plastikowych, ale też zdecydowanie droższe są właśnie meble z technorattanu. Pasują one do każdej przestrzeni dzięki szerokiemu wyborowi modeli, od tych rustykalnych po minimalistyczne meble w stylu eko.

Szary zestaw mebli ogrodowych, fot. Ogrodosfera.pl

Szary zestaw mebli ogrodowych, fot. Ogrodosfera.pl

Zestaw jadalny z technorattanu, fot. Ogrodosfera.pl

Zestaw jadalny z technorattanu, fot. Ogrodosfera.pl

Inne rozwiązanie to nowoczesne meble aluminiowe – uniwersalne, piękne, trwałe, jednak trzeba za nie zapłacić znacznie więcej, niż za zwykłe plastikowe krzesło. Duży wybór mebli o różnorodnej stylistyce znajdziesz też wśród krzeseł wykonanych z kutego żelaza. Będą one piękną i trwałą ozdobą każdego ogrodu – to zdecydowanie meble na lata, jednak zwykle są ciężkie, co zmniejsza ich mobilność, a latem potrafią szybko się nagrzewać.

Popularnym materiałem wykorzystywanym do tworzenia mebli ogrodowych jest drewno. Doskonale komponuje się z innymi drewnianymi elementami architektury ogrodowej – ławkami, huśtawkami, domkami na narzędzia. Na polskim rynku znajdziesz modele z drewna krajowego i egzotycznego. Wśród tych pierwszych, najpopularniejsze są krzesła ogrodowe wykonane z drewna sosnowego. Wyróżnia je wysoka dostępność, a więc i niższa cena, ale także wytrzymałość na wpływ czynników atmosferycznych. Jeśli chcesz postawić na inny rodzaj drewna, wśród tych najpopularniejszych znajdziesz meble świerkowe, dębowe, bukowe, wykonane z drewna grabu i grochodrzewu. Te z drewna drzew egzotycznych wyróżniają piękne kolory, duża wytrzymałość na zmiany temperatury, jednak są to produkty z wyższej półki cenowej.

Komplet ogrodowy technorattanowy, fot. Ogrodosfera.pl

Komplet ogrodowy technorattanowy, fot. Ogrodosfera.pl


Krzesła do ogrodu, na taras i działkę – czym się różnią?

W zależności od tego, gdzie chcesz ustawić swoje krzesła ogrodowe, wybierzesz meble wykonane z innego materiału. Krzesła na taras zadaszony nie muszą mieć takiej odporności na czynniki atmosferyczne i zmiany pogody, jak meble na niezadaszony taras. Na ten drugi najlepiej sprawdzą się krzesła metalowe i z technorattanu – odporne na wodę, zmiany temperatury i promieniowanie UV – dokładne dane techniczne można sprawdzić np. na stronie ogrodosfera.pl.

Jeśli chcesz ustawić swoje krzesła ogrodowe na trawie, wybierz technorattan lub meble plastikowe – kontakt z podłożem, mokrą trawą czy ziemią, wysoki poziom nasłonecznienia nie uszkodzi ich, dzięki czemu będą Ci służyły dłużej. Jednak jeśli meble plastikowe są wykonane z cienkiego plastiku, ustawienie ich na cienkim podłożu może sprawić, że szybciej się zużyją, skrzywią, a nawet połamią. Na kostce brukowej, płytkach czy betonie swobodnie możesz ustawić meble metalowe i aluminiowe, a także drewniane.

Na balkonie – w zależności od dostępnego miejsca i zadaszenia – możesz ustawić właściwie każdy rodzaj mebli ogrodowych. Jednak jeśli posiadasz mały balkon, świetnym rozwiązaniem będą składane krzesła, które możesz ustawić jedno na drugim, schować do skrzyni lub zawiesić na haku i rozłożyć w razie potrzeby.

Jak widać, wybór dostępnych modeli, materiałów jest bardzo duży, dlatego wybranie krzesła, które będzie jednocześnie w odpowiednim przedziale cenowym, wykonanego z dobrego materiału i pasującego do wystroju Twojej przestrzeni nie jest aż takie trudne.

Drewniane meble ogrodowe,  fot. Ogrodosfera.pl

Drewniane meble ogrodowe, fot. Ogrodosfera.pl

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Spam protection by WP Captcha-Free