krzeslo-ogrodowe

Stylowe krzesło ogrodowe, fot. Ogrodosfera.pl

Krzesło ogrodowe – jaki materiał będzie najlepszy?

Wybór krzeseł ogrodowych jest równie trudny, jak szeroki jest ich asortyment. Mniejsze, większe, składane i szerokie z poduszkami, z drewna, tworzyw sztucznych lub metalu – trudno się zdecydować na konkretny model. Najpopularniejszym rozwiązaniem na rynku są dziś meble ogrodowe z tworzywa, które imituje technorattan. Wyróżnia je niska cena i funkcjonalność. Równie funkcjonalne, a także lekkie, o ponadczasowym wyglądzie, dużo trwalsze od plastikowych, ale też zdecydowanie droższe są właśnie meble z technorattanu. Pasują one do każdej przestrzeni dzięki szerokiemu wyborowi modeli, od tych rustykalnych po minimalistyczne meble w stylu eko.

Szary zestaw mebli ogrodowych, fot. Ogrodosfera.pl

Szary zestaw mebli ogrodowych, fot. Ogrodosfera.pl

Zestaw jadalny z technorattanu, fot. Ogrodosfera.pl

Zestaw jadalny z technorattanu, fot. Ogrodosfera.pl

Inne rozwiązanie to nowoczesne meble aluminiowe – uniwersalne, piękne, trwałe, jednak trzeba za nie zapłacić znacznie więcej, niż za zwykłe plastikowe krzesło. Duży wybór mebli o różnorodnej stylistyce znajdziesz też wśród krzeseł wykonanych z kutego żelaza. Będą one piękną i trwałą ozdobą każdego ogrodu – to zdecydowanie meble na lata, jednak zwykle są ciężkie, co zmniejsza ich mobilność, a latem potrafią szybko się nagrzewać.

Popularnym materiałem wykorzystywanym do tworzenia mebli ogrodowych jest drewno. Doskonale komponuje się z innymi drewnianymi elementami architektury ogrodowej – ławkami, huśtawkami, domkami na narzędzia. Na polskim rynku znajdziesz modele z drewna krajowego i egzotycznego. Wśród tych pierwszych, najpopularniejsze są krzesła ogrodowe wykonane z drewna sosnowego. Wyróżnia je wysoka dostępność, a więc i niższa cena, ale także wytrzymałość na wpływ czynników atmosferycznych. Jeśli chcesz postawić na inny rodzaj drewna, wśród tych najpopularniejszych znajdziesz meble świerkowe, dębowe, bukowe, wykonane z drewna grabu i grochodrzewu. Te z drewna drzew egzotycznych wyróżniają piękne kolory, duża wytrzymałość na zmiany temperatury, jednak są to produkty z wyższej półki cenowej.

Komplet ogrodowy technorattanowy, fot. Ogrodosfera.pl

Komplet ogrodowy technorattanowy, fot. Ogrodosfera.pl


Krzesła do ogrodu, na taras i działkę – czym się różnią?

W zależności od tego, gdzie chcesz ustawić swoje krzesła ogrodowe, wybierzesz meble wykonane z innego materiału. Krzesła na taras zadaszony nie muszą mieć takiej odporności na czynniki atmosferyczne i zmiany pogody, jak meble na niezadaszony taras. Na ten drugi najlepiej sprawdzą się krzesła metalowe i z technorattanu – odporne na wodę, zmiany temperatury i promieniowanie UV – dokładne dane techniczne można sprawdzić np. na stronie ogrodosfera.pl.

Jeśli chcesz ustawić swoje krzesła ogrodowe na trawie, wybierz technorattan lub meble plastikowe – kontakt z podłożem, mokrą trawą czy ziemią, wysoki poziom nasłonecznienia nie uszkodzi ich, dzięki czemu będą Ci służyły dłużej. Jednak jeśli meble plastikowe są wykonane z cienkiego plastiku, ustawienie ich na cienkim podłożu może sprawić, że szybciej się zużyją, skrzywią, a nawet połamią. Na kostce brukowej, płytkach czy betonie swobodnie możesz ustawić meble metalowe i aluminiowe, a także drewniane.

Na balkonie – w zależności od dostępnego miejsca i zadaszenia – możesz ustawić właściwie każdy rodzaj mebli ogrodowych. Jednak jeśli posiadasz mały balkon, świetnym rozwiązaniem będą składane krzesła, które możesz ustawić jedno na drugim, schować do skrzyni lub zawiesić na haku i rozłożyć w razie potrzeby.

Jak widać, wybór dostępnych modeli, materiałów jest bardzo duży, dlatego wybranie krzesła, które będzie jednocześnie w odpowiednim przedziale cenowym, wykonanego z dobrego materiału i pasującego do wystroju Twojej przestrzeni nie jest aż takie trudne.

Drewniane meble ogrodowe,  fot. Ogrodosfera.pl

Drewniane meble ogrodowe, fot. Ogrodosfera.pl


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *