Płot

Drewniana furtka do ogrodu – wymiary

Jeśli korzystamy z usług renomowanych producentów drewnianych akcesoriów do ogrodu, możemy liczyć na fachowe doradztwo. Nie wahajmy się z niego korzystać, gdyż drewniana furtka do ogrodu powinna być dobrana wymiarami do przęseł ogrodzenia, jakie wybraliśmy, lub jakie aktualnie posiadamy zainstalowane w ogrodzie. Drewniana furtka do ogrodu, aby być w pełni funkcjonalna, powinna mieć co najmniej 100 cm szerokości. Pozwoli to na w miarę komfortowe przejście. Jednak gdy wśród domowników znajduje się osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim, warto rozpatrzyć furtkę o większej szerokości (zazwyczaj nie są one katalogowe i producenci muszą takową robić pod zamówienie).

Drewniana furtka do ogrodu – ażurowa czy całkowicie nieprzepuszczalna?

Innym istotnym aspektem przy wyborze drewnianej furtki do ogrodu jest to, czy chcemy, aby osoby trzecie zaglądały do naszej posesji, czy też wolimy być całkowicie odgrodzeni od świata zewnętrznego. Mamy do wybory zwykle kilka wariantów. Furtka całkowicie ażurowa jest łatwiejsza do wyważenia czy zniszczenia, ponieważ ma gorsze parametry mechaniczne. Jest to jednak ciekawy wybór, gdyż ogrodzenie nie wydaje się tak bardzo jednolite a wnętrze naszej posesji mniej ograniczone. W dodatku czasem możemy podyskutować przez furtkę z sąsiadem, kurierem czy innym gościem.

Drewniane furtki do ogrodu, które są całkowicie nieprzepuszczalne to bariera, która posiada wyższy stopień bezpieczeństwa. Potencjalny intruz ma znacznie trudniej ją pokonać, sięgając po klamkę od wewnątrz. Złodzieje nie mają szans na to by zajrzeć w głąb działki w poszukiwaniu potencjalnych łupów. Nigdy nie wiedzą także, czy tuż za drewnianą furtką do ogrodu nie czai się groźny pies. Jeśli poszukujemy całkowicie bezpiecznego wariantu, to ten typ drewnianej furtki do ogrodu jest zdecydowanie najlepszy.

furtka

furtka2

furtka3

Fot. Furtki ogrodowe pochodzą ze sklepu www.produktyogrodowe.pl/54-furtki-ogrodowe-drewniane

Drewniana furtka do ogrodu – kupuj tylko jakościowe wyroby

Na sam koniec warto wspomnieć, że w przypadku drewnianych furtek ogrodowych jakość ma niebagatelne znaczenie. Drewniana furtka jest bowiem stale narażona na pracę, częste otwieranie i zamykania a także trzaskanie. Solidne okucie jest więc gwarancją, że mimo upływu czasu drewniana furtka ogrodowa będzie wygodna w użytkowaniu i przedwcześnie się nie wyrobi (niedomykanie się furtki, uszkodzone klamki, zawiasy, krawędź boczna to bardzo częsty obrazek).

Inną istotną kwestią, jest zakup drewnianej furtki do ogrodu od producenta, który gwarantuje fabryczną impregnację ciśnieniową. Mamy wówczas pewność, że zakupiony produkt wytrzyma zmienne warunki pogodowe oraz będzie odporny na szkodniki. Zwykle taki rodzaj impregnacji wystarcza, by utrzymać drewnianą furtkę ogrodową w dobrym stanie przez około dekadę.

Kategorie:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *