Kącik wypoczynkowy

W zależności od naszych upodobań może to być kameralny, niewielki zakątek, gdzie będziemy mogli odciąć się od świata lub wręcz przeciwnie – miejsce, gdzie będziemy organizować szalone, ogrodowe imprezy. Oczywiście, jeżeli tylko mamy do dyspozycji odpowiednio dużą przestrzeń, możemy zdecydować się na zaaranżowanie dwóch zakątków o różnych charakterach.

Jak zaaranżować kącik wypoczynkowy?

Do stworzenia niepowtarzalnej, przytulnej przestrzeni wypoczynkowej w ogrodzie niezbędne będą następujące elementy: odpowiednia nawierzchnia oraz wyposażenie. Poniżej omówimy każdy z nich.

Nawierzchnia w kąciku wypoczynkowym

Jeżeli planujemy stworzenie ustronnej nawierzchni, która będzie pełniła funkcję naszej oazy spokoju i samotni, możemy zdecydować się na trawnik. Dotyk miękkiego, zielonego dywanu pod stopami pomoże nam dodatkowo się zrelaksować.

Jeżeli jednak z miejsca wypoczynku będzie korzystać duża ilość osób, koniecznie zdecydujmy się na solidną i odporną nawierzchnię (nawet przy umiarkowanym ruchu, trawa może zostać bardzo szybko zadeptana). Jaki rodzaj nawierzchni będzie najlepszy?

  • Klasyczna kostka brukowa – jej niewielkie rozmiary, bogata kolorystyka, zróżnicowane kształty oraz imponująca trwałość pozwalają na tworzenie nawierzchni, które będą cieszyły oko i stanowiły główną ozdobę ogrodu. Najlepszą kostkę brukową znajdziemy w ofercie czołowego polskiego producenta, firmy Polbruk.
  • Płyty tarasowe od Polbruk prezentują się bardzo nowocześnie i stylowo. Ich surowy, minimalistyczny wygląd doskonale komponuje się z zielenią roślin ogrodowych. Płyty tarasowe są bardzo trwałe i łatwe do utrzymania w czystości.
  • Nawierzchnie drewniane (deski drewniane lub deski kompozytowe) – wybór ten będzie dobrze komponował się z romantycznymi, tajemniczymi ogrodami. Niestety, musimy pamiętać, że deski są znacznie mniej trwałe niż kostka brukowa lub płyty tarasowe.

Wyposażenie kącika wypoczynkowego

Altana – osłaniając wybrany kącik ogrodu, umożliwi nam ona odpoczynek nawet w trakcie upałów i podczas opadów deszczu. Altanę warto ozdobić kwiatami i zadbać o to, by roztaczał się z niej jak najładniejszy widok.

Grill – możliwość przygotowywania posiłków na świeżym powietrzu i żywym ogniu to czynność, która sprawia nam bardzo dużą przyjemność. Decydując się na umieszczenie w pobliżu kącika wypoczynkowego grilla lub kominka, dajemy sobie tę możliwość.

Meble ogrodowe – najważniejsze, aby ich styl pasował do domu oraz do reszty ogrodu. Możemy wybierać spośród mebli drewnianych, kamiennych, plastikowych, wiklinowych lub metalowych. Do najważniejszych elementów wyposażenia kącika, w zależności od jego przeznaczenia, należeć będą: stół, krzesła, leżaki, ławki.

Urządzając ogród, powinniśmy poświęcić szczególną uwagę kącikowi wypoczynkowemu. To właśnie w tym miejscu będziemy mogli relaksować się podczas ciepłych dni i wieczorów, oddając się lekturze czy spędzając czas z rodziną lub przyjaciółmi.

Kategorie: