Kosiarka do małego ogrodu

Mówi się, że kosiarki spalinowe nie nadają się do małego ogrodu. Czy to jednak prawda?

Wiele osób odradza zakup kosiarek spalinowych do ogródka. Mówi się, iż przerastają one niewielkie potrzeby związane z jego pielęgnacją. Nic jednak nie zastąpi wydajnego silnika spalinowego, który zapewni ostrzom odpowiedni moment obrotowy i precyzyjne przycięcie każdego źdźbła trawy. Na rynku dostępne są setki modeli i dziesiątki producentów, jednak nie każdy z nich produkuje kompaktowe i wydajne jednocześnie spalinowe kosiarki. Hecht jest czeską firmą, która oferuje bardzo zróżnicowany asortyment ogrodniczy. Kosiarki spalinowe Hecht łączą w sobie dużą moc z oszczędnością, a ponadto liczne modele są naprawdę niewielkich rozmiarów w porównaniu z wydajnością, jaką oferują.

Niektóre kosiarki elektryczne również oferują dużą moc bez zanieczyszczania środowiska

Największą przewagą kosiarek elektrycznych nad spalinowymi jest ich niewielki wpływ na środowisko. Zastosowanie silnika elektrycznego wyklucza marudzenie sąsiadów na temat nieprzyjemnego zapachu spalin. Kolejnym atutem jest niski poziom hałasu emitowanego przez urządzenie. Najnowocześniejsze kosiarki elektryczne charakteryzuje wyłącznie dźwięk ostrzy tnących trawnik oraz niewiele mniejsza moc od kosiarek spalinowych. Aby sprzęt posłużył nam jak najdłużej, eksploatacja była jak najtańsza, sama kosiarka dorównywała zaś swoim spalinowym kuzynom – warto przejrzeć sklepy internetowe w poszukiwaniu kosiarki AL-KO. Produkty tej firmy słyną z dużych możliwości regulacji wysokości cięcia oraz kompaktowej części tnącej, dzięki czemu pozostaje wiele miejsca na pojemny kosz.

Żaden sprzęt do koszenia nie zapewnia takiej mobilności jak kosiarki akumulatorowe

Kosiarki elektryczne mimo swojej zadowalającej mocy i zdecydowanie kompaktowych rozmiarów mają jedną przeważającą wadę – nieporęczny, ciągnący się po całym ogródku kabel. Ze wszystkich zalet kosiarki elektrycznej, bez konieczności męczenia się z przedłużaczami i doprowadzania prądu, można skorzystać dzięki zakupowi kosiarki akumulatorowej. Urządzenia te są znacznie bardziej wygodne i przenośne, nowoczesne ogniwa elektryczne zapewniają im zaś długą pracę, a ich eksploatacja jest prostsza niż kiedykolwiek. Należy jednak uważać na tanie modele skonstruowane z użyciem podzespołów niskiej wytrzymałości i kiepskich akumulatorów, których pojemność nie pozwoli nam na ścięcie caego trawnika bez ponownego ładowania. Jak zatem wybrać najlepszy model akumulatorowej kosiarki? NAC oferuje sprzęt najwyższej klasy, wyposażony w długowieczne oraz pojemne i lekkie jednocześnie ogniwa elektryczne. Łączy w sobie wszystkie atuty kosiarki elektrycznej, pozwalając nam na wygodne koszenie trawnika bez martwienia się o dostarczenie prądu urządzeniu.

Jakie parametry urządzenia brać przede wszystkim pod uwagę?

Niezależnie od wybranego rodzaju, należy szukać kosiarki, która w zupełności spełni potrzeby naszego ogródka. Po pierwsze należy zwrócić uwagę na oferowaną przez urządzenie moc. Większa moc zapewni nam możliwość koszenia trawy w tempie „spacerowym” – zaoszczędzimy wiele czasu, a eksploatacja wcale nie musi być droższa, ponieważ urządzenie będzie musiało pracować krócej. Kolejnym najistotniejszym parametrem jest pojemność kosza. Dla małego ogródka zaleca się maksymalną pojemność z zakresu 30-40 L, która w zupełności starczy, aby nie nabiegać się z pełnym koszem do kompostownika. Warto zwrócić uwagę także na składany uchwyt, który ułatwi transport i przechowywanie urządzenia tak, by nie zabierało wiele miejsca.

Kategorie:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *