Po tym jak uświadomiłem sobie jak zdrowe są owoce miechunki, postanowiłem podejść poważnie do tematu i założyć swoją własną mini plantacje.
Pierwszym etapem będzie wykiełkowanie nasion i uprawa z rozsady. Trzeba to rozpocząć bardzo wcześnie bo nasz sezon wegetacyjny jest dla miechunki za krótki,  tak więc start projektu wyznaczyłem na połowę lutego, w trakcie sezonu wykonam jeszcze ewentualne korekty planu, tak aby uzyskać perfekcyjnie rozwiązanie.

Plan obejmuje 12 krzaków miechunki, w każdej doniczce umieszczonych będzie po kilka skiełkowanych nasion, z których ostatecznie zostanie tylko jedna, najzdrowsza na każdą doniczkę. Kiełkowanie przeprowadzę w plastikowym opakowaniu na wilgotnym papierze. Pojemnik umieszczony zostanie w ciepłym ale nie za gorącym miejscu, u mnie idealnie sprawdza się tu router do internetu, daje stałe, umiarkowane ciepło.

Kiełkujące miechunki

Kiełkujące miechunki

Na zdjęciu pierwszy etap, czyli wykiełkowane miechunki. Konieczne do tego jest ciepłe miejsce. Kiełkowanie trwa około 2 tygodni ale dużo zależy tu od pochodzenia nasion, może to być szybciej lub później.

Kategorie:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *