Start » Hodowla z nasion, Tamarillo

Tamarillo szybkość wzrostu

5 lipca 2011 1 Komentarz

      Szybkość wzrostu Tamarillo jest imponująca. Hodowana w odpowiedni sposób osiąga szybko duże rozmiary. Mój pomidor drzewiasty, który widoczny jest na zdjęciu ma 4 miesiące, wysokość ponad pół metra i ogromne, bardzo dekoracyjne liście. Pije ogromne ilości wody, a gdy ma jej za mało od razu widać to po liściach. Odpowiednio szybko podlany od razu odzyskuje wygląd. Razem z rozwojem części nadziemnej równie szybko rozrastają się korzenie, więc praktycznie co miesiąc muszę go przesadzać. Zauważyłem jednak, że bryła korzeniowa nie rozrasta się równomiernie i jest raczej bardziej spłaszczona niż okrągła więc dobierając nową doniczką musimy o tym pamiętać.
      Drugie Tamarillo praktycznie stanęło w rozwoju, ani nie rośnie ani nie usycha mimo, że warunki rozwoju mają takie same. Start miał gorszy bo szybko wylądował wiosną na polu co pewnie przyczyniło się do zahamowania jego rozwoju. Na razie go nie wyrzucam, będzie służył do eksperymentów.

tamarillo_4_miesiace

1 Komentarz »

  • Ania pisze:

    Witam
    Widzę, że w zeszłym roku tamarillo wyglądało pięknie. Bardzo jestem ciekawa jaki był jego dalszy rozwój. Sama mam mniejsze tamarillo (wykiełkowało 2 miesiące temu) i jestem ciekawa doświadczeń w dalszej uprawie.
    Czekam na publikację późniejszych doświadczeń.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Spam protection by WP Captcha-Free