Start » Hodowla z nasion, Liczi

Liczi wykiełkowało

29 stycznia 2011 2 Komentarze
W sklepie pojawiły się już Litchi więc kupiłem 10 sztuk na wszelki wypadek – może któryś wykiełkuje. To już moje drugie podejście do litchi, poprzednim razem się nie udało bo za długo zwlekałem z posadzeniem pestek. Tym razem od razu po zjedzeniu wsadziłem pestki do wody i moczyłem je przez 2 dni, potem wsadziłem część do ziemi a część do piasku. Po tygodniu wykiełkowały prawie wszystkie, a po kolejnych dwóch tygodniach niektóre mają już ponad 10 cm wysokości. Trzeba będzie je rozdać. Na razie wyglądaję bardzo ciekawie i dość szybko rosną.
 
Liczi z pestki

Liczi z pestki

2 Komentarze »

  • Przemek pisze:

    Kiedyś wsadziłem pestkę w doniczce draceny i samo wyrosło na 60-70m centymetrów. Liczi poległo przy próbie przesadzenia. Zwracam uwagę, że ma korzeń palowy dłuższy niż to co wystaje nad ziemię. Musiałem uszkodzić przy wyciąganiu i mi zdechła. Dlatego trzeba dawać wysokie duże donice.
    Dodam, że rośnie 1300 lat, więc zdążę jeszcze wyhodować. Własnie wschodzi mi druga siewka… :)

  • admin (author) pisze:

    Pierwsze koty za płoty. Pierwsze próby mogę już spisać na straty. Po dwóch latach hodowli Lichi wyglądało tak tragicznie, że aż szkoda było robić zdjęć, weszło w jakąś formę przetrwalnikową i za cholerę nie chciało się ruszyć. Ale teraz bogatszy o nowe doświadczenia rozpocząłem nową hodowlę lichi. O tym będzie już w nowym wpisie.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Spam protection by WP Captcha-Free